Tomasz Konecki

Tomasz Konecki

Urolog

Studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi ukończył w roku 2003 z wyróżnieniem. Po ukończeniu stażu podyplomowego w listopadzie 2004 r. rozpoczął pracę w I Klinice Urologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (szpital im. WAM w Łodzi), gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. W 2011r. obronił pracę doktorską pt." Wpływ działania fali uderzeniowej (ESWL) na funkcję nerek w oparciu o renoscyntygrafię poszerzoną o analizę parametrycznych obrazów klirensu nerkowego ". W 2012 roku, na podstawie zdanego europejskiego egzaminu z urologii EBU (European Board of Urology), uzyskał tytuł specjalisty urologa oraz europejski tytuł Fellow of European Board of Urology (FEBU).

Moim głównym zainteresowaniem i domeną działania są zabiegi mało inwazyjne i laparoskopowe. Od 2007 roku zajmuję się zastosowaniem laparoskopii w urologii z pełnym przekonaniem o wyższości zabiegów laparoskopowych nad „tradycyjną” chirurgią otwartą. Laparoskopia pozwala na precyzyjne i dokładne chirurgiczne działanie dzięki wglądowi w pole operacyjne przez kamerę HD generującą powiększony obraz. Jednocześnie operacja wykonana przez  „dziurkę od klucza”  minimalizuje uraz tkanek i rozległość ran chirurgicznych, w wyniku czego pacjent ma szansę na krótki pobyt w szpitalu oraz szybki powrót do codziennych zajęć i poziomu aktywności (w tym również sportowej) sprzed zabiegu.

Na dzień dzisiejszy, po nabyciu doświadczenia i umiejętności poprzez staże w ośrodkach polskich i zagranicznych, wykonuję między innymi następujące laparoskopowe zabiegi urologiczne:

  • laparoskopowa prostatektomia radykalna - usunięcie stercza (prostaty) z powodów onkologicznych (wraz z usunięciem węzłów chłonnych miednicy gdy jest to wskazane);
  • laparoskopowa adenomektomia -  usunięcie dużego gruczolaka stercza (>80 ml objętości);
  • laparoskopowa nefrektomia -  usunięcie nerki;
  • laparoskopowe usunięcia guza nerki z pozostawieniem nerki – tzw. nephron sparing surgery;
  • laparoskpowa nefroureterektomia - usunięcia nerki wraz z moczowodem z powodów onkologicznych
  • laparoskopowa cystektomia radykalna - usunięcia pęcherza moczowego z powodów onkologicznych
  • laparoskopowa plastyka zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego;.
  • laparoskopowe usunięcie torbieli nerki;
  • laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego;

 

10

ponad 10 lat na rynku

35

ponad 35 lekarzy specjalistów

48,000

konsultacji rocznie

108,000

zarejestrowanych pacjentów

Dzieje się