USG Ciąży

USG Ciąży

USG ciąży w Łodzi można wykonać w prywatnej przychodni Profimedic sp. z o.o. To niezbędne badanie, któremu powinna się regularnie poddawać każda oczekująca dziecka kobieta.

Po co są regularne badania USG w ciąży?

Dzięki badaniu ultrasonograficznemu najłatwiej można ocenić stan zdrowia i stopień rozwoju płodu w każdym trymestrze ciąży. Dzięki USG możliwe jest również oszacowanie terminu porodu.

Przy prawidłowo przebiegającej ciąży wykonuje się najczęściej trzy badania: między 11. a 14., 18. a 23. oraz 28. a 32. tygodniem. W przypadku problemów zdrowotnych przyszłej mamy – jak np. nadciśnienie czy cukrzyca – nawet częściej. Niektórzy ginekolodzy uważają za zasadne, by z USG uczynić stały element każdej wizyty kontrolnej i tym samym monitorować dziecko na bieżąco.

Lekarz kontroluje ruchy dziecka, mierzy objętość płynu owodniowego i przede wszystkim szuka wszelkich sygnałów, które mogą wzbudzić niepokój, by wykluczyć wady rozwojowe i ewentualnie skierować kobietę na dalszą diagnostykę prenatalną. W niektórych sytuacjach możliwe jest podjęcie leczenia płodu jeszcze w macicy, np. poprzez podawanie leków do pępowiny, a nawet operację. Dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie wszelkich problemów.

Jak przygotować się do badania?

Należy przynieść ze sobą wyniki poprzednich badań, jeżeli takowe mamy, oraz kartę ciąży. USG jest bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania i trwa ok. 20 minut. Najwcześniejsze, na początku ciąży, wykonuje się sondą dopochwową. Wtedy należy przyjść z pustym pęcherzem, pełny może bowiem zasłonić obraz macicy. Kolejne są wykonywane przez powłoki brzuszne, warto pamiętać o luźnym, wygodnym ubraniu, wyjęciu biżuterii z pępka. Można ustalić z lekarzem zarejestrowanie obrazu usg na płycie dvd, co będzie cenną pamiątką.

Przede wszystkim, nie należy się USG bać! Nie jest ono szkodliwe dla dziecka, a pozwala na stałą kontrolę stanu zdrowia maleństwa i jego matki.

 

CENNIK BADAŃ

USG ciąży transvaginalne - do 11 tygodnia ciąży - 220,00 zł

Lekarze

  • czwartek od godz. 16:00
  • USG ginekologiczne - 220 zł 
  • USG ginekologiczne dziewczynek - 220 zł
  • USG wczesnej ciąży (do 11 tyg.) - 220 zł
więcej
10

ponad 10 lat na rynku

35

ponad 35 lekarzy specjalistów

48,000

konsultacji rocznie

108,000

zarejestrowanych pacjentów

Dzieje się